"רזים דרך הראש" –אימון רפואי אישי להרזייה בדרך שנשארת לטווח ארוך

"אתם מוזמנים לדמיין כעת כמה טוב תרגישו בסיום האימון, כאשר פתרתם את הקושי ההוא שליווה אתכם במשך כל כך הרבה שנים".

גישה חדשנית וייחודית פורצת דרך, מובילה אנשים לקבלת תוצאות יוצאות דופן בתחום ההרזייה/בריאות/הרגלי אכילה. מאפשרת יצירת שינוי פנימי ארוך טווח בגישה למשקל ולאוכל, להשגת יעדים ולתוצאות פורצות דרך עם יעילות מוכחת. גישה חדשנית, מלהיבה המשלבת את חמשת החושים בתהליך שינוי הרגלי האכילה.

הגישה התפתחה מהמודל "לרזות דרך הראש" של רונית גולדברג. מושתת על ידע קליני ומדעי מעולם הטיפול בהשמנה ובהפרעות אכילה. ייחודה של השיטה הינו בשילוב גישת ה"ללא דיאטה" (NON DIET APROCH ) עם שקילה, ידע תזונתי, פיזיולוגי, והכוונה לאיזון תזונתי מתוך הסתכלות על תזונת האדם באופן הוליסטי ושלם. הבנת פיזיולוגיית הירידה במשקל, שילוב פעילות גופנית, בדיקות דם, קו-מורבידיות עם מחלות נוספות, תוספי מזון. תהליך השינוי אינו מתייחס רק למישור ההתנהגותי כפי שנעשה בד"כ בתוכניות הרזייה, אלא לפריצת דרך! לשינוי פנימי ערכי שיוביל לשימור ההצלחה לטווח ארוך.

האימון מכוון לשינוי מוקד השליטה באכילה מאיתותים "מזויפים" לאיתותים הפיזיולוגיים הטבעיים של תחושות הרעב והשובע אכילה מתוך הקשבה לגוף ולצרכיו, לתת מענה לצרכים רגשיים לא דרך אכילה, אהבה עצמית. יש דגש על שימור ההשגים לטווח ארוך.

בבסיס תהליך האימון האישי NLP להרזייה לפי גישת "רזים דרך הראש" עומדת האמונה שכולנו נולדנו עם מנגנון רעב ושובע טבעי. ששינוי אמיתי מתרחש דרך הראש עם חיבור לצרכי הגוף, כך השינוי יהיה לתמיד! מוקד השליטה הפנימי מחובר לגוף. לא מספיק לנתח את המצב, להיות במודעות, השינוי כולל את צרכי הגוף, את תחושות הגוף.

האימון מכוון לרכישת הרגלים לתמיד ולכן אינו מאמין בדיאטה התחלתית שתשתנה אחרי שהגוף יעבור "טיהור רעלים". השינוי מתחיל בעשייה שתתאים לשינוי לתמיד. תפריט יומי מפורט במזונות ובקלוריות, רישום יומן אכילה מכאני, דיווח יומי למאמן, צמצום קלורי, דיאטות על בסיס הפרדת אבות מזון, הימנעויות ואיסורים תזונתיים " אסור סוכר", "אסור קמח לבן" "אסור גלוטן", "אכילה לפי סוג הדם" ועוד מנוגדים להשגת מטרות בריאותיות ארוכות טווח, הם מנוגדים לפי תפיסתי, להקשבה למנגנון השליטה הפנימי באכילה. הם מנוגדים לאיזון תזונתי, עלולים להפר איזונים רגשיים, משפיעים על הכנסת הגוף והנפש לתחושת מגננה ולסטרס, למחשבות של הפסד קיפוח ואובדן, להתקפי אכילה ומשרתים לטווח ארוך את הזהות שלא עברה שינוי!

את הזהות שזקוקה למגבלות חיצוניות בשביל לשמר את המשקל. יחד עם זאת האימון מתמקד במקום שבו נימצא המתאמן מתוך כבוד למודל העולם שלו, לאמונותיו. למשל חולה סוכרת אשר לדבריו "אינו רעב בבוקר", כל משפחתו דואגת לו ולוחצת עליו לאכול ארוחת בוקר. נבין מה זה עבורו לאכול בבוקר, מהו סולם הערכים שלו, איך היה רוצה לראות את סדר היום שלו. כיוון האימון יהיה בהתאם לתוצאה שאיתה ירצה לצאת מהאימון.

למי מתאים האימון: לאנשים הרוצים להתמודד בצורה מיטבית עם אתגרים בתחום התזונה בהשמנה חולנית, במחלות כרוניות הקשורות לתזונה כמו סוכרת, רמת כולסטרול גבוה, רגישות במערכת העיכול. מומלץ מאוד למנותחי קיצור קיבה.

אימון לפני ניתוח קיצור קיבה בשביל ליצור את המסלול לשינוי העתידי, להבין את מקום האוכל וטכסי האכילה במודע ובלא מודע וליצור את הזהות החדשה שלאחר הניתוח.

אימון אחרי ניתוח קיצור קיבה: מטרתו לייצב את פריצת הדרך ולתמוך בשלבי השינוי לתמיד.

תוכנית האימון: 10-15 מפגשים בהתאמה אישית. כל מפגש שעה עד שעה ורבע.
האימון ממוקד חוויתי ומעצים. מתחיל בהערכת המצב הקיים. זיהוי הרגלי אכילה בעיתיים והערכת המצב הנוכחי בעזרת רישום אכילה ביומן ייחודי, בנית תוכנית פעולה המתייחסת להסדרת האכילה, לזיהוי איתותים (טריגרים) ייחודיים לאכילה, הכוחות הדוחפים ובולמים את השינוי. יצירת חזון/תמונת OUTCOME אפקטיבית, זיהוי ערכי המתאמן ושימוש בהם ליצירת שינוי אמונות אפקטיביות לשינוי. מנגנון רעב ושובע, פיתוח והקשבה לסולם רעב ושובע אישי. הקשבה פנימה וזיהוי ההבדל שבין תחושות הרעב והשובע לבין תחושות, רגשות. זיהוי הרגש הספציפי ומתן מענה הולם אחר, אכילה בריאה ומאוזנת, התחלת אכילה מתוך תחושת פיזיולוגית של רעב וסיום האכילה בתחושת נינוחות ושובע. פעילות גופנית, טכניקות לשינוי מוקד השליטה באכילה, הערכת תוצאות לאור המטרות, הובלה לעתיד שבו תוצאות ההרזייה והשינוי יישמרו לטווח ארוך ושימור ההישגים.

אימון אישי להרזייה בגישת רזים דרך הראש