"רזים דרך הראש" אימון רפואי קבוצתי להרזייה בדרך שעובדת לטווח ארוך

"אתם מוזמנים לדמיין כעת כמה טוב תרגישו בסיום האימון, כאשר פתרתם את הקושי ההוא שליווה אתכם במשך כל כך הרבה שנים".

גישה חדשנית וייחודית פורצת דרך, מאפשרת יצירת שינוי פנימי ארוך טווח בגישה למשקל ולאוכל, להשגת יעדים ולתוצאות פורצות דרך עם יעילות מוכחת.
הגישה התפתחה מהמודל "לרזות דרך הראש" של רונית גולדברג. מושתת על ידע קליני ומדעי מעולם הטיפול בהשמנה ובהפרעות אכילה. הגישה ייחודית בכך שהיא משלבת את גישת ה"ללא דיאטה" NON DIET APROCH עם שקילה, ידע תזונתי והתייחסות לחלק הפיזיולוגי, הכוונה לאיזון תזונתי. התהליך נעשה מתוך הבנת פיזיולוגיית הירידה במשקל, שילוב פעילות גופנית, בדיקות דם, קו-מורבידיות עם מחלות נוספות, תוספי מזון. תהליך השינוי אינו מתיחס רק למישור ההתנהגותי כפי שנעשה בד"כ בתוכניות הרזייה, אלא לפריצת דרך! לשינוי פנימי ערכי שיוביל לשימור ההצלחה לטווח ארוך.

מכוון לשינוי מוקד השליטה באכילה מאיתותים "מזויפים" לאיתותים הפיזיולוגיים הטבעיים של תחושות הרעב והשובע אכילה מתוך הקשבה לגוף ולצרכיו, לתת מענה לצרכים רגשיים לא דרך אכילה, אהבה עצמית. יש דגש על שימור ההשגים לטווח ארוך.

האימון הקבוצתי נשען על האמונה שבכוחה של קבוצה לתמוך בתהליכי שינוי, הקבוצה מהווה משאב ומקור עזרה וכלי לפתרון בעיות. שימוש בתהליך הקבוצתי עם הובלה מקצועית ורגישה של המנחה מאפשר מנוף לתמיכה ולהשפעה, מקדם שינוי עמדות ושינוי אורחות חיים בקרב משתתפיה. מבוסס על התנסות ותרגול בקבוצות קטנות של עד 10 משתתפים, מתקיים באוירה אינטימית ותומכת. הקורס מעשי, חוויתי, אינטנסיבי, בכל מפגש ניתנות משימות אשר מחזקות את ה doing והנעה לפעולה לבית.

בבסיס תהליך האימון הקבוצתי NLP להרזייה לפי גישת "רזים דרך הראש" עומדת האמונה שכולנו נולדנו עם מנגנון רעב ושובע טבעי. ששינוי אמיתי מתרחש דרך הראש עם חיבור לצרכי הגוף, כך השינוי יהיה לתמיד! מוקד השליטה הפנימי מחובר לגוף. לא מספיק לנתח את המצב, להיות במודעות, השינוי כולל את צרכי הגוף, את תחושות הגוף.

תוכנית האימון הקבוצתי: זיהוי הרגלי אכילה בעיתיים והערכת המצב הנוכחי, בנית תוכנית פעולה המתייחסת להסדרת האכילה, לאיתותים לאכילה, להתנהגויות, לאמונות לערכים ולזהות השונה. מהם הכוחות הדוחפים ובולמים את השינוי? יצירת חזון/תמונת OUTCOME אפקטיבית, זיהוי ערכים ושימוש בהם ליצירת שינוי אמונות, הקשבה לגוף: מנגנון רעב ושובע, פיתוח והקשבה לסולם רעב ושובע אישי, הקשבה פנימה וזיהוי הרגש הספציפי ומתן מענה הולם אחר, אכילה בריאה ומאוזנת, התחלת אכילה מתוך תחושת פיזיולוגית של רעב וסיום האכילה בתחושת נינוחות ושובע. פעילות גופנית, טכניקות לשינוי מוקד השליטה באכילה, הערכת תוצאות לאור המטרות, הובלה לעתיד שבו תוצאות ההרזייה והשינוי יישמרו לטווח ארוך ושימור ההישגים.

אימון קבוצתי להרזייה בגישת רזים דרך הראש